قوانین برگشت از فروش

لطفاً موارد زیر را به دقت بخوانید تا دیدگاه ها و اقدامات ما در مورد قوانین برگشت از فروش و نحوه برخورد ما با آنها را به خوبی درک کنید با مراجعه به سایت وال کالا، قوانین واقداماتی را که در این سیاست توضیح داده شده است، می پذیرید و با آن موافقت می کنید.

در وال کالا همه محصولات موجود به عنوان کالای پیشنهادی می باشد و کالاها برگرفته از سایت آمازون و… می باشد هر چند تمامی کالاها جدید و در بسته بندی اصلی خود هستند با این حال ممکن است در هر یک از مراحل ثبت سفارش یا انتقال کالا تا تحویل به مشتریان عزیز اشکالی رخ دهد و سلامت کالای خریداری شده تحت تاثیر قرار گیرد ،همچنین به دلیل خطاهای سازنده یا تدارکات، ممکن است نقص یا مشکلاتی رخ دهد و ما تمام تلاش خود را می کنیم تا مشکل شما را در اسرع وقت حل کنیم.از این رو وال کالا با وضع قوانینی عادلانه اقدام به حفظ حقوق مشتری نموده است که جهت اطلاع خریدار به شرح ذیل اعلام می‌گردد:

چنانچه پس از دریافت کالا، هرگونه ایراد یا مغایرتی نسبت به محصول سفارش داده شده مشاهده کردید این مساله می بایست طی 24 ساعت به صورت تلفنی به واحد پشتیبانی وال کالا اطلاع داده شود.

امکان استفاده از گارانتی ذکر شده در سایت های مرجع (آمازون امارات،آمازون آمریکا و…) به دلیل عدم امکان مرجوعی کالا به کشور مبدا جهت تعویض و یا تعمیر آن در عمل وجود ندارد.

بر اساس قوانین تجارت الکترونیک در ایران، اگر ایراد کالا یا مغایرت در آن، از روی بسته‌بندی یا جعبه‌ی محصول قابل تشخیص باشد، مشتری نمی‌بایست کالا را از بسته‌بندی اولیه (وکیوم، نایلون، جعبه اصلی) خارج نماید در صورت هرگونه تغییر در بسته‌بندی یا ماهیت کالا، عودت کالا به وال کالا میسر نمی باشد.

از برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی بسته بندی اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن پرهیز شود. در غیر این صورت امکان مرجوعی کالا وجود نخواهد داشت.

عکس محصولات در سایت وال کالا، جهت آشنایی کاربر با کالا است و از آنجا که ممکن است در پاره ای از جزییات (مثل رنگ یا طرح بسته بندی محصول) با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد، به استناد آن‌ها نمی‌توان اعلام مغایرت نمود. ملاک وجود مغایرت در کالا، مشخصات فنی درج شده در وب‌سایت آمازون (لینک ثبت شده توسط مشتری) است.

برگشت از فروش در وال کالا، اشکال‌های فنی و‏‏‌ ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست مشتری از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه‌اندازی، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفادهٔ متفاوت با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا) را شامل می‌شود.

در صورتی که امکان تشخیص مغایرت، بدون باز کردن بسته‌بندی وجود داشته باشد، رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی انجام می شود که کالا از حالت اصلی یا بسته‌بندی اولیه خود خارج نشده باشد.

پس از تایید برگشت از فروش توسط وال کالا، وجه مشتری طی 2 تا 3 روز کاری به حساب بانکی وی (از طریق شماره شبا) واریز خواهد شد. بدیهی است در صورت عدم تطابق حساب بانکی اعلامی با نام مشتری عودت وجه انجام نخواهد شد و تاخیر ایجاد شده به عهده ی مشتری است.

ملاک تشخیص برای وجود ایراد در محصولات، نظر کارشناسان خدمات پس از فروش و قوانین برگشت از فروش وال کالا می باشد. وال کالا پس از 3 روز کاری بعد از دریافت کالا از مشتری، نتیجه ی بررسی های کارشناسی را به مشتری اعلام خواهد کرد.

دسته ها و شرایط محصول برای بازگشت واجد شرایط نیستند:

 1. دسته‌های خاصی مانند لباس‌ مجلسی، لباس زیر زنانه، لباس شنا، محصولات زیبایی، عطر/دئودورانت، کفش ، جواهرات، لوازم حیوانات خانگی، کتاب‌ها، موسیقی، فیلم‌ها، باتری‌ها و غیره، واجد شرایط بازگشت و بازپرداخت نیستند.
 2. محصولاتی که برچسب یا لوازم جانبی آنها مخدوش ، پاک یا کنده شده است.
 3. محصولات دیجیتال.
 4. محصولاتی که دستکاری شده اند یا شماره سریال آنها مخدوش شده است.
 5. محصولی که توسط مشتری استفاده یا اسمبل (سرهم بندی ) یا نصب شده است.
 6. هر محصولی که در شکل یا بسته بندی اصلی خود نباشد.
 7. محصولاتی که شماره سریال یا UPC در آنها وجود ندارد
 8. محصولات نرم افزاری قابل دانلود
 9. اشتراک های آنلاین پس از دسترسی به آنها
 10. کارت هدیه
 11. مواد غذایی و/یا محصولات خواربارفروشی
 12. محصولات فاسد شدنی
 13. اقلام با محدودیت حمل و نقل
 14. محصولاتی که آسیب‌دیده، معیوب یا متفاوت از آنچه در ابتدا سفارش داده شده است، نیز واجد شرایط بازگشت نیستند.

پس از بررسی کالای مرجوعی توسط واحد خدمات پس از فروش وال کالا، در صورتی که کالا خارج از ضوابط وال کالا مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، مجددا برای مشتری ارسال می‌گردد. در صورت استنکاف مشتری از تحویل گرفتن کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت یک ماه در انبار وال کالا نگهداری می شود و پس از اتمام این مهلت، وال کالا در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن مسئولیتی نخواهد داشت.

بر اساس استانداردهای خرید و فروش آنلاین ، وال کالا متذکر می شود در صورتی که معیوبی کالا اثبات نشود، کلیهٔ هزینه های بازگشت کالا به عهده خریدار محترم است.

وال کالا اعلام می نماید که واحد پولی این فروشگاه، ریال رایج ایران است و در صورت بروز هرگونه اشکال و پذیرش برگشت از فروش، تنها وجه ریالی واریز شده توسط مشتری مسترد خواهد شد لذا بدیهی است در صورتی که خریدار درخواست پرداخت ارزی را داشته باشد امکان پذیر نمی باشد و هرگونه تاخیر در برگشت وجه برعهده مشتر است.

پس از اثبات معیوبی کالا، برای بازگرداندن آن از پست پیشتاز استفاده نمایید. لازم به ذکر است که هزینه‌های بازگرداندن کالا به غیر از پست پیشتاز به عهده مشتری است. ولی هزینه پست پیشتاز با ارائه فاکتور و قبض شرکت پست ایران، مورد تایید بوده و وجه به حساب مشتری واریز می‌شود. از آن جا که واریز هزینه ارسال، منوط به دریافت رسید پستی است، برای اطمینان رسید را به همراه بسته ارسال نمایید.

با توجه به این که سفارشات مشتریان وال کالا از آمازون به صورت انبوه به ایران ارسال می شود، ممکن است جلد، کاور و بسته بندی برخی از محصولات با آسیب دیدگی مواجه شوند که این محصولات قابل بازگشت نمی باشند.

چنانچه ثبت سفارش کالا در سایت آمازون توسط واحد فروش وال کالا به درستی انجام شده باشد و فروشنده کالای دیگری را به اشتباه ارسال کند، وال کالا مسئولیت این اشتباه آمازون را به عهده می گیرد. بنابراین نسبت به تهیه ی کالای جایگزین اقدام می نماید. چنانچه به هر دلیلی تهیه ی کالای مورد نظر مشتری میسر نگردد وال کالا وجه پرداختی مشتری را عودت خواهد داد.

از آنجایی که در سایت وال کالا تمامی کالاهای موجود جنبه پیشنهادی هست و کاربران، انتخاب کننده ی محصولات هستند و وال کالا هیچ گونه نظر مشورتی و تخصصی در مورد انتخاب و نحوه ی استفاده از محصولات ندارد، در صورت عدم اطلاع یا ناتوانی مشتری در استفاده صحیح از محصولات آرایشی، بهداشتی و نتیجتا بروز خسارت احتمالی نسبت به خود (از قبیل حساسیت‌های پوستی، جراحات، از کارافتادگی هر کدام از ارگان های بدن و …)، تمامی مسئولیت ‌های آن بر عهده مشتری است و فروشگاه وال کالا در این خصوص هیچ گونه تعهدی نخواهد داشت.

در صورت عدم تحویل کالا به مشتری در زمان تحویل مقرر، چنانچه موجودی کالا به پایان رسیده باشد و یا قیمت کالا تغییر کرده باشد، وال کالا متعهد است  در صورت اتمام موجودی مطابق با زمان اعلام شده توسط فروشگاه ، مجددا کالا را برای مشتری خریداری نماید و یا در صورت افزایش قیمت ،کالای جایگزین مطابق (مبلغ ریالی واریز شده توسط مشتری و درج شده در فاکتور) تامین نماید یا وجه پرداختی مشتری (مبلغ ریالی واریز شده توسط مشتری و درج شده در فاکتور) را عودت دهد بدیهی ست در صورت بازگشت وجه به مشتری هرگونه درخواست پرداخت وجه اضافی به منزله غرامت به مشتری غیرممکن است و مبلغ ریالی واریز شده توسط مشتری و درج شده در فاکتور برگشت داده می شود.

اگر به هر دلیلی از خرید خود ناراضی هستید و قصد لغو سفارش خود را دارید، مشروط بر اینکه کالا از سایت های مرجع (آمازون امارت و آمازون آمریکا و…) تامین نشده باشد. امکان لغو میسر هست.